
Kancelaria oferuje dostosowaną do potrzeb przedsiębiorców kompleksową, stałą lub okresową obsługę prawną w problemach prawnych związanych z realizowaną działalnością.
- dot. organizacji i funkcjonowania przedsiębiorcy
- służące korzystnemu dla przedsiębiorcy kształtowaniu treści zawieranych umów
- nakierowane na prawne zabezpieczanie realizacji zadań umownych
- obejmujące diagnozowanie i sygnalizowanie ryzyk związanych z nienależytą realizacją zadań (w tym obowiązków wobec Skarbu Państwa -podatki, ubezpieczenia i in)
- zastępstwa procesowego w postępowaniach z udziałem przedsiębiorcy - administracyjnych, sądowych, arbitrażowych oraz przed Krajową Izbą Odwoławczą
Oferowana pomoc obejmuje wszystkie prawne aspekty związane z organizacją i funkcjonowaniem przedsiębiorcy oraz tworzeniem i doskonaleniem prawnych zabezpieczeń realizowanej działalności (organizacyjnych, osobowych, technicznych, finansowych, umownych).
Opracowujemy, opiniujemy negocjujemy umowy, które są podstawą działalności przedsiębiorców (sprzedaży, dostawy, przewozu, dzierżawy, najmu, budowlane, kredytowe i inne, dostosowane do potrzeb Klienta i zabezpieczające ochronę jego interesu, po uprzednim zdiagnozowaniu ryzyk związanych z nienależytą realizacji zobowiązań umownych.
RODZAJE USŁUG OFEROWANYCH PRZEZ KANCELARIĘ:
- doradztwo prawne, sporządzanie opinii prawnych i ekspertyz dotyczących problemów prawnych Klienta itp.,
- opracowywanie projektów aktów prawnych, w tym: umów, porozumień, ugód, listów intencyjnych, uchwał, regulaminów, zarządzeń itp,
- udział w kształtowaniu treści zawieranych umów (negocjacjach),
- wspomaganie procesów decyzyjnych kadry zarządzającej,
- reprezentowanie Klienta (na podstawie udzielonego pełnomocnictwa) w postępowaniach:
- przed sądami wszystkich instancji w postępowaniu cywilnym, pracy, karnym skarbowym, przed Sądem Najwyższym, wojewódzkimi sądami administracyjnymi, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym oraz przed sądami polubownymi (arbitrażowymi);
- w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji rządowej i samorządowej, zarówno w pierwszej instancji, jak i w instancji odwoławczej (w urzędach: miast, gmin, powiatów, marszałkowskich i wojewódzkich; w ministerstwach i urzędach centralnych; przed samorządowymi kolegiami odwoławczymi, przed urzędami i izbami skarbowymi);
- w postępowaniu egzekucyjnym sądowym i administracyjnym;
- przed Krajową Izbą Odwoławczą przy Urzędzie Zamówień Publicznych.
ZASADY REALIZACJI POMOCY PRAWNEJ:
Wykonywanie zawodu zaufania publicznego zobowiązuje świadczących usługi adwokatów i radców prawnych do profesjonalizmu i należytej staranności, zachowania zawodowych standardów etycznych, w tym dochowania tajemnicy zawodowej oraz eliminowania konfliktu interesów.
MIEJSCE I CZAS WYKONYWANIA USŁUG:
W Kancelarii oraz u Klienta w czasie uzgodnionym, w miejscach wyznaczonych rozpraw, posiedzeń, narad, spotkań negocjacyjnych itp.
TERMINY REALIZACJI:
Termin wykonania usług jest podporządkowany rzeczywistym potrzebom Klienta. Trwałość umowy jest wyznaczona użytecznością, jakością i efektywnością realizowanych usług. Umowy mogą być zawierane w różnych wariantach czasowych: na czas wykonania konkretnej usługi na czas oznaczony i nieoznaczony z prawem Klienta do rozwiązania umowy.
CENY:
Konkurencyjne ceny usług są uzgadniane z Klientem. Usługi doraźne są rozliczane według pracochłonności szacowanej przy zleceniu usługi i uzgodnionej stawki godzinowej. Dodatkowe wynagrodzenie z tyt. zastępstwa w procesach mogą być związane z efektywnością dla Klienta świadczonej pomocy.
KOMUNIKACJA:
Bezpośrednie spotkania, poczta elektroniczna (email), telefon